Kalite Politikamız


Savaştepe Erdallar Yem Tarım Hayv. San. ve Tic. LTD. ŞTİ. Gıda Yem Güvenliği Politikası

Savaştepe Erdallar Yem fabrikası olarak 5996 sayılı 'Vetriner hizmetleri,bitki sağlığı,gıda ve yem kanunu' kapsamında yürürlüğe giren 'yem hijyeni yönetmeliği' yemlerin iyi üretim uygulamaları ve yem hijyeni kurallarına uygun bir şekilde üretim sağlamayı hedeflemektedir.

Yem yönetmeliği kapsamında,hayvanların rasyonel bir şekilde beslenerek hayvansal üretimde verimliliğin arttırılmasını,yemlerin belirlenen sağlık ve teknik koşullarda beyan ve tescillerindeki niteliklerine uygun olarak üretilmelerini ve ticarete sunulmalrını sağlamak üzere yapılan fiziksel,kimyasal.biyolajik muayene ve analizlere dayanan kontrollerden sonra satışa sunulmaktadır.

Yem kalitesi ve ruhsat koşulları bakımından sürekli ve düzenli olarak yapılan denetimler yanında;Ülkemizde insan ve hayvan sağlığı açısından büyük önem taşıyan BSE korunmaya kan unu,kemik unu ve benzeri rendering ürünlerini üretimimizde kullanılmamaktadır.

AB'ye uyum çerçevesinde yasaklanmış olan antibiyotiklerin Savaştepe Erdallar Yem Fabrikasında kullanılmamaktadır.

üre gibi kullanımı özel durumlar gösteren maddelerin talimatlara uygun olarak kullanılmasına dikkat etmekde ve yemlere katılması yasak olan kavuz ve benzeri maddeleri kullanılmamaktadır.
Yem güvenliği yönetim sistemi işletmemizde uygulanmakta,işletmemizin sorumluluklarının yemlerden kaynaklanabilecek risklerin,iyi üretim uygulamaları ve hijyen kurallarına uyarak karma yem üretimimize devam etmekteyiz.